W dniach 15 - 18 kwietnia nasze Schronisko miało przyjemność gościć uczestników międzynarodowego spotkania młodzieży. Grupa składała się z przedstawicieli Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica oraz przedstawicieli  miast partnerskich: belgijskiego  Maldegem i  niemieckiego Lampertheim.

Plan wizyty naszych gości został zaplanowany co do minuty, młodzież uczestniczyła w Jarmarku Wielkanocnym w Witoszowie Dolnym oraz  Marcinowicach, wzięła udział w Turnieju Strzeleckim Sołectw oraz  w zajęciach sportowych w hali w Witoszowie Dolnym, a  także zwiedziła Zespół Pałacowy w Krzyżowej, Katedrę  i Kościół Pokoju w Świdnic y, pospacerowała po świdnickim rynku.

Wśród tak napiętego planu znalazła się chwila na relaks, wypoczynek  i dobra zabawę zorganizowaną przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie. W piątkowy wieczór odbyło się prawdziwe ognisko z pieczeniem kiełbasy, natomiast sobotnie popołudnie to „  Europejskie gotowanie” zakończone wspólną kolacją – każda z drużyn przygotowywała popisowe danie związane z tradycją swojej ojczyzny. W auli schroniska odbyła się także debata dotycząca współpracy między młodzieżą z miast partnerskich. Nie zabrakło także czasu na grę w piłkarzy ki, w ping-ponga, scrablle oraz  korzystania z pracowni komputerowej.  Zadbaliśmy także o przyjazną atmosferę oraz o smaczne śniadania i kolacja dla naszych gości.

Młodzież opuszczała Schronisko zadowolona , a my mamy nadzieję, iż  będzie miała co wspominać i że to dopiero początek tak miłych spotkań i przyjaźni.

 

Przejdź do galerii zdjęć >