W gościnnych murach naszego schroniska w pierwszym tygodniu ferii przebywało 34 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie.
Uczestniczyli oni w projekcie „Aktywni – Asertywni”, którego celem było kreowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Pobyt
w Lubachowie obfitował w wiele atrakcji: piesze wycieczki, gry i zabawy na świeżym powietrzu, zwiedzanie Zamku Grodno, zumbę, warsztaty ekologiczne, z asertywności oraz zdrowego odżywiania. Opiekunami i animatorami zajęć byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pszennie - Martyna Rabik, Renata Kwak, Marta Siekierka oraz Anna Ostafińska, wspomagani przez zaproszonych gości.

16 lutego do Schroniska zawitała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Dzieci zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi swoje kilkudniowe osiągnięcia. Wszyscy wzięli aktywny udział
w prezentacji porannej gimnastyki, zumby i zgadywance przyrodniczej.

Wielu uczestników lubachowskich ferii nie sądziło, że tak blisko domu można ciekawie spędzić zimowy odpoczynek, a co najważniejsze całkowicie za darmo. Podobnie jak w latach poprzednich, koszt pobytu w całości został sfinansowany ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tylko w tym roku na ten cel zostało przeznaczonych blisko 8000 zł.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w SSM w Lubachowie pozwolił młodym ludziom nabrać sił do dalszej pracy w szkole.