Podczas tegorocznych ferii zimowych nasze Schronisko odwiedziły grupy dzieci i młodzieży z Gminy Świdnica jak i z całej Polski.

Brak śniegu nie stanowił przeszkody dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
w Grodziszczu, które jako pierwsze spędziły ferie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Kolejny raz brały one udział w projekcie „Aktywni-Asertywni”, który ma na celu kreowanie zdrowego
i bezpiecznego stylu życia. Podczas pobytu grupa 30 uczniów poszerzyła swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia, odwiedziła Elektrownię Wodną w Lubachowie, Zamek Grodno oraz spotkała się
z żołnierzami ze Światowego Związku Żołnierzy AK. Warto dodać, że pobyt dla uczestników projektu był w całości bezpłatny i sfinansowany ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W pierwszym tygodniu ferii gościliśmy również 10 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska „Piranie”, która po raz pierwszy spędziła swoje zimowisko w naszych murach.

Zimowisko drużyny było bardzo urozmaicone – nie było czasu na nudę ;)

Uczestnicy brali udział m.in.: w zajęciach o szyfrach, zajęciach kulinarnych podczas których została przygotowana sałatka, ciasteczka i rafaello. W trakcie pobytu harcerzy nie zabrakło również musztry, alarmów i najważniejszych zajęć z samarytanki, na których pogłębiali swoją wiedzę i mogli nauczyć się podczas symulacji, jak radzić sobie w ekstremalnych przypadkach . Drużyna przygotowała także olimpiadę, do której zostały zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grodziszczu.

Drugi tydzień ferii należał do dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Podczas trwania zimowiska dzieci miały zapewnione liczne atrakcje: wycieczki autokarowe, spacery, zajęcia przyrodnicze prowadzone przez panią edukator z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, ognisko, zajęcia integracyjne, dyskotekę, karaoke, wieczorne seanse filmowe, zajęcia plastyczne, podchody oraz rozgrywki sportowe. Choć zabrakło śniegu uczestnicy zimowiska spędzili czas przyjemnie i aktywnie.